اسلایدر

دانشجویان مدیریت جهانگردی پیام نور قم - اشنایی با منطقه توریستی چادگان-استان اصفهان+عکس
 
 
 
 
اشنایی با منطقه توریستی چادگان-استان اصفهان+عکس
نوشته شده در پنجشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۰
ساعت :
نویسنده : خانم زنگنه

اين شهرستان شامل دو بخش مركزي ( شامل دهستانهاي كبوتر سرخ و كاوه آهنگر ) و بخشي چناورود         ( شمالي و جنوبي ) تشكيل يافته است . اين شهرستان طبق آخرين سرشماري داراي دو نقطه شهري شامل(شهر چادگان وشهر رزوه)و 60 ابادي داراي سكنه و 110 آبادي خالي از سكنه مي باشد از نظر جغرافيايي شهرستان چادگان در منطقه اي كوهستاني  كه اطراف آن را سلسله مراتب كوههاي زاگرس احاطه نموده قرار گرفته است .

  اماکن دیدنی شهرستان چادگان

به غیر از ویلاها و مجموعه های فرهنگی تفریحی، اماکن دیدنی زیادی در شهرستان چادگان وجود دارند که در ادامه به معرفی تعدادی از آنها می پردازیم

 ۱- مقبره منسوب به کاوه آهنگر در روستای مشهد کاوه

فا98

فاصله روستای مشهد کاوه از شهر چادگان حدود 12 کیلومتر است. علاوه بر مقبره کاوه آهنگر، طبیعت بکر و زیبای این روستا هر ساله ایرانگردان بسیاری را به این خطه می کشاند. درصد آنیون در هوای این منطقه بسیار بالاست. آنیون موجب آرامش زیاد در شخص و شستشوی فکری و مغزی می شود. ماهیگیری سرگرمی مفرحی برای مسافران این روستاست. این روستا در چند کیلومتری سرچشمه زاینده رود قرار دارد. در واقع این روستا در ساحل رود خروشان زاینده رود بنا شده است.

روستای دیدنی حجت آباد

اگر شما ميخواهيد از شهر اصفهان حركت كنيد ابتدا بايد به سمت شهر نجف اباد حركت كنيد، سپس به سمت شهر تيران

اگر مايليد از جاده مهيج و پر پيچ و خم و حاشيه زاينده رود استفاده كنيد، از شهر تيران به سمت رضوانشهر واز انجا به سمت روستاي آپونه حركت كنيد و از آپونه مسير را تا روستاي صادق اباد ادامه بديد، اول روستاي صادق اباد جاده را به سمت راست حركت كنيد تا به ماركده سپس گرمدره و در آخر به حجت اباد ميرسيد.

مسير دوم مسيري صاف و هموار ميباشد از تيران به سمت شهر چادگان حركت ميكنيم 20كيلومتر قبل از شهر چادگان به سمت چپ به طرف سد زاينده رود و مسير را ادامه ميدهيم تا به حجت اباد برسيم.


آب وهواي خوب، منظره هاي زيبا، شيلات ماهي قزل الا، مملو از باغ باغات، ميوه هاي تابستاني ارزان، فراوان بودن گردو وبادام، نزديك بودن به تاج سد زاينده رود و شهر چادگان و درياچه سد، ويلاهاي جديدوساخت و بافت قديمي دهکده و ... همگي از مزيتهاي اين مكان ديدني نسبت به ساير نقاط منطقه ميباشد.

اين دهکده تنها دهکده استان اصفهان از سد زاينده رود تا پل زمان خان ميباشد.
:: موضوعات مرتبط: ***معرفی مکانهای دیدنی***، ×××دانستنیها×××